GAP pojištění

Jedná se o specifickou formu nebo také nadstavbu havarijní pojištění. Používá se u vozů kupovaných na leasing, případně ho využívají náročnější klienti. Jeho pořízení však může zvážit každý, protože jde o relativně užitečnou věc. V čem spočívají jeho výhody?

Hlavně ve faktu, že vozidlo zde není pojišťováno na reálnou cenu, ale na cenu novou. Nejlépe opět ukážeme funkci na příkladu:

Oproti minulým případům si tentokrát pan Novák pořídil zcela nový vůz, které se rozhodl pojistit, včetně GAP pojišťovny. Pořizovací cena vozu byla 400 000Kč, ale po třech letech klesla na polovinu, tedy 200 000Kč. Opět dojde k nehodě, kterou způsobí pan Novák, auto je zničeno. Díky havarijnímu pojištění mu pojišťovna zaplatí 190 000Kč (200 000Kč minus 5% spoluúčast), ale to není vše. V tuto chvíli se aktivuje GAP, který v ideálním případě funguje následovně. Vezmeme rozdíl mezi pořizovací a reálnou cenou vozu, který je 200 000Kč. Ty pan Novák dostane ještě k oněm 190 000Kč, které dostal na základě havarijního pojištění. Dokonce z GAP dostane proplacenu i spoluúčast, tedy těch 10 000Kč, takže má teď 400 000Kč v kapse a může směle navštívit autosalon, kde si vybere zcela nové vozidlo.

Důležitým omezením GAP je to, že je možné ho čerpat až při úplném zničení vozu, případně po jeho odcizení. Stále však jde o pozoruhodný produkt.

Posted in Pojištění by admin at Květen 1st, 2011.

Comments are closed.